Dzień Pluszowego Misia

Pluszowe misie-miękkie, miłe w dotyku są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od 100 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Pocieszają, dodają otuchy i są jedną z najważniejszych przytulanek dla maluchów. Jednak, kiedy człowiek dorasta również znajduje w swoim życiu chwile, kiedy bliskość i miękkość pluszowego misia pomaga przetrwać trudne chwile.

 

Ta, jedna z najpopularniejszych zabawek obchodzi swoje święto  25 LISTOPADA. W 2002r. dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

Historia pluszaka  wiąże sie z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902r. Wtedy to ówczesny prezydent USA Theodore Roosevelt, sam będąc myśliwym, nie dopuścił do zastrzelenia małego niedźwiadka. Na upamiętnienie tego faktu zaczęto w USA sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, które w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. Misie nazwano Teddy na cześć prezydenta.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress