DZIEŃ DOBREGO SŁOWA

13 października szkoła w Jabłonnie uroczyście i pomysłowo obchodziła Dzień Dobrego Słowa. Na początku wzięliśmy udział w prezentacji na temat dobrych słów i ich wielkiej mocy. Następnie zagraliśmy w grę "Odszukaj złotego Graala edukacji". Wspólnie układaliśmy hasła, których treść i kolory rozjaśniły ten pochmurny wtorek. Na osłodę na przerwie śniadaniowej samorząd przygotował dla wszystkich herbatkę ze słomkami, na których zawiesił pozytywne zdania. Uśmiech sam pojawiał się na twarzy, gdy czytało się "you make me happy" albo "witaj przyjacielu"! To był naprawdę dobry dzień!

Listopadowy Dzień Dobrego Słowa w naszej szkole przypadł 16 dnia tego miesiąca, miesiąca refleksyjnego, skłaniającego do różnych przemyśleń na temat życia, umierania, naszych wartości. Zbiegł się on niestety również z tragicznymi wydarzeniami we Francji. W związku z tym, na wstępie naszego spotkania, cała brać uczniowska wraz z nauczycielami i panią Dyrektor podczas minuty ciszy wysyłali w kierunku Paryża moc Dobrych Słów w postaci myśli, kondolencji i wyrazów współczucia rodzinom tragicznie zmarłych. Potem zastanawialiśmy się nad własnymi trudnymi chwilami, kiedy one są i jak je przeżywamy, aby każda klasa mogła stworzyć bank Dobrych Wzmacniających Słów na takie właśnie chwile. Umieściliśmy je następnie w „Pudełkach z Dobrymi Słowami na pochmurne dni”. Można do nich sięgać, gdy mamy taką potrzebę, chociaż życzymy wszystkim, aby ”pochmurnych” dni było jak najmniej!
  14 grudnia 2016 w ramach Dniach Dobrego Słowa  po wejściu do szkoły zostaliśmy poczęstowani pierniczkiem i karteczką w kształcie serca z dobrym słowem. Również tego dnia  każda klasa miała do wykonania album dobrych słów na każdy dzień tygodnia. Uwięczeniem dnia było przedstawienie w wykonaniu białostockiego teatru  ” CO NIECO ”  pod tytułem  ” Psotna Anka Jagodzianka”. 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress