Dzień Dobrego Słowa, 13 września 2017 r.

W dniu 13 marca b.r. odbył się w Naszej szkole Dzień Dobrego Słowa pod hasłem MOTYLE, który został przeprowadzony przez Nas 🙂 W tym dniu wszyscy przywiązywaliśmy szczególną uwagę do naszych wypowiedzi, w których używaliśmy słów miłych, przyjaznych, a zrezygnowaliśmy z takich, które sprawiają innym przykrość lub obrażają. Zanim zabrali się do pracy został im przeczytany tekst dotyczący  słów, które mają nas łączyć – w działaniu, w myśleniu i tworzeniu. Cudowne zjawisko jakim jest język umożliwia nam zbliżenie się do drugiego człowieka i pozostawanie blisko. Język umożliwia nam łączenie światów, w jakim żyją ludzie. Czasem jednak język, który ma za zadanie łączyć, dzieli. W najważniejszych sytuacjach likwidują mosty, albo pozwalają im się spalić, jak ktoś roznieci ogień. W innych sytuacjach stawiają blokady, które powodują, że albo inni nas nie słuchają, albo nie mówią nam różnych rzeczy. Zamknięcie to nie tylko chęć komunikowania się z jakąś osobą, ale chęć przebywania z nią. Uczniowie mieli za zadanie udekorować, według własnego pomysłu, własnoręcznie wykonanego motylka. Oprócz przepięknych dekoracji miały znaleźć się miłe i pełne szacunku słowa, które chciałby powiedzieć koledze, koleżance z klasy. Po ukończonej pracy każdy wręczył wybranej osobie motylka. Każdy otrzymał pięknego motylka i powiesił na tablicy w klasie. W tym dniu wszyscy byli zachęcani do tego, aby uważać, co się mówi oraz wytwarzać w sobie nawyki nieużywania słów, które mogą ranić albo zamykać. Mogliśmy się wszyscy połączyć i zrodzić potężną przemianę siebie, innych i świata.  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress